Home / Bankalar / 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları

120 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları

120 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev sahibi olabilmek için günümüzde en sık kullanılan ve en güvenilir yol banka kredileridir. Her bankanın kendine özel faiz oranları ve vade imkânları yer almaktadır. Bu oranlar geri ödenecek miktarı direkt olarak etkilediğinden dolayı doğru kararlar verilmeli ve bankalar iyice araştırılarak karar verilmelidir.

Konut kredisi kullanımlarında en çok tercih edilen vade oranı, 120 ay olarak kullanılmaktadır. 120 ay vadeli konut kredilerinde her banka vade süresinin yanı sıra, kullanılacak kredi miktarını da göz önüne alarak faiz oranını belirlemektedirler.

120 Ay Vadeli 75 Bin TL Kredi Kullanımı Faiz Oranları

Her bankanın farklı faiz oranları bulunmakta ve kredi kullanacak kişiler kendileri için en doğru bankayı seçebilmektedir. Kullanılacak konut kredisi 75Bin TL ise, genel olarak aylık taksitler 900 TL civarında olmaktadır.

Garanti Bankası, bu şartlarda kullanılacak konut kredisinde %0.64 faiz oranı uygulamakta ve aylık 897 TL tutarında geri ödemeler oluşmaktadır. Odeabank’ta ise faiz oranı %0.67 olarak kullanılmakta ve 911 TL aylık geri ödeme bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası’nda ise faiz oranı %0.69 oranında yer almakta ve geri ödeme miktarları 921 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili  En Uygun Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

120 Ay Vadeli 100 Bin TL Kredi Kullanımı Faiz Oranları

Alınması istenilen gayrimenkul için kullanılacak kredi miktarı 100Bin TL ise, bankalar daha farklı oranlarda faiz uygulayabilmektedir.

Garanti Bankası, %0.64 oranında faiz uyguluyor olmakla birlikte, aynı zamanda 4150 TL’de masraf belirlemekte ve toplamda geri ödemesi yapılacak kredi miktarı 147Bin TL civarında olmaktadır. Odeabank’tan kullanılacak konut kredisi faiz oranı ise %0.67 olarak belirlenmekte ve 1850 TL olarak çıkartılan masraflarla birlikte aylık taksitler 1215 TL olarak belirlenmektedir. Yapı Kredi Bankası’nda ise bu faiz oranları %0.69 olarak kullanılmakta ve 2250 TL masraf ile birlikte geri ödenecek miktar, 149Bin TL civarında belirlenmekte ve aylık ödemeleri 1228 TL olarak kullanılmaktadır.

Tüm bu kredi tutarlarına ek olarak sigorta primleri de eklenebilmekte ve bu durum banka görevlileri ile müşteriler arasında hesaplanarak müşterinde direkt olarak alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir